TESOL

TESOL (Teaching English to Speakers of Other Languages), ana dili İngilizce olmayan kişilere İngilizce öğretme yetkinliğini gösterir bir belge alınmasını sağlayan kursun kısaltılmış adıdır.

TESOL

İngilizce öğretmeni olmak ister misiniz?

TESOL (Teaching English to Speakers of Other Languages), ana dili İngilizce olmayan kişilere İngilizce öğretme yetkinliğini gösterir bir belge alınmasını sağlayan kursun kısaltılmış adıdır. TESOL Sertifikasyon kursu sonunda alınacak olan sertifikalar akreditedir ve dünyanın her yerinde geçerlidir.

TESOL sertifika programını tamamlayan bir kişi, herhangi bir özel öğretim kurumunda (özel okullar, yabancı dil kursları, özel öğretim kursları, okul öncesi eğitim kurumları vb.) yani T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı tüm özel kuruluşlarda ''Usta Öğretici" olarak görev alabilir.

TESOL belgesi ile sadece ülkemizde değil ana dili İngilizce olmayan her ülkede İngilizce öğretmenliği yapılabilmektedir.

Sadece Amerikanca Kültür Eğitim Kurumları’nda MEB onaylı TESOL eğitimi verilmektedir. Genel İngilizce programlarında B2 kurunu bitiren öğrenciler TESOL belgesini alarak resmi bir şekilde İngilizce öğretmeni (Usta Öğretici) olarak bir meslek sahibi olabilmektedir.

Amerikanca Kültür Eğitim Kurumları öğrencilerine hem dil eğitimi vermekte olup hem de onları meslek sahibi yapabilmektedir.

Yorumlar (0)